Geelküüntest

Mis on geelküüned?

 

Geelküüs on nime saanud pikendusmaterjali geelja tekstuuri järgi.
Geelküüned leiutati 1970ndatel USA hambaarsti kabinetis. Geel sarnaneb oma koostiselt stomatoloogias kasutusel olevate materjalidega. Sellest ajast on geelmaterjali korduvalt modifitseeritud ja erinevad firmad pakuvad erinevaid geelivariante. Nagu kaasaegsed hambatäidismaterjalid, on ka geel valguskõvastuv aine ja seda kasutatakse koos UV-lambiga.
Geelküüned jäävad nn. kiviskaalas umbes keskele. Nad ei ole küll nii tugevad kui akrüülküüned, kuid see-eest omavad hämmastavat läiget ka ilma lakita. Viimase omaduse tõttu võib geelküüsi nimetada nö. kõige edevamaks küünetüübiks!

 

Kuna geele on mitmeid erinevaid värvitoone, annab see küünetehnikule suurte võimalustega mängumaa.

 

Geelküünte paigaldamisel tuleks arvestada meie muutliku kliimaga: tugeva külmaga võivad küüned mõranema hakata. Hoides oma käed tugeva pakase eest peidus, soojade kinnaste sees, ei juhtu geelküüntega midagi.

 

Geelküüned modelleeritakse UV-kiirguses kivistuvast geeljast materjalist.

 

Geelküüned jäävad läbipaistvad ja loomulikud. Geel on loodussõbralik materjal ja ei kahjusta küüsi. Geeliga saab katta ka oma küüne pealmist pinda, et küüned püsiksid tugevamad ja ei murduks. Tulemuseks on ilusad ja hoolitsetud käed.Tänu erinevatele disainimaterjalidele on võimalik teha väga palju erinevaid püsidisainküüsi.

 

Miks paigaldada geelküüned ?

 

Naturaalsed küüned murduvad väga kiiresti.
Naturaalsed küüned kasvavad aeglaselt.
Küünelakk püsib kunstküüntel kuni järgmise hoolduseni .
Geelküüntega on võimalik parandada küüne kuju.
Kunstküüned ei kahjusta oma naturaalset küüneplaati, kui neid õigesti paigaldada!Hoiad kokku aega – kui geelküüned on paigaldatud asjatundja poolt, peaksid hoolduses käima vaid kord 3-4 nädala tagant.Alati esinduslik – õige geelküünte disaini puhul pole küüne väljakasvu näha ja püsib pikalt ilus.Kunstküüned ja sportlikud eluviisid ei ole vastuolus – kaasaegsed materjalid on väga tugevad, samas on geelküüned paindlikud ja vastupidavad .Nõudepesu ja aiatöö ei kahjusta kvaliteetseid geelküüsi.Võib öelda, et geelküüned on kõige püsivam maniküür.

 

Eelarvamused kunstküünte puhul:

 

Paljud inimesed arvavad, et kunstküüüsi paigaldades teevad nad oma küüntele kahju.
Kui oma küüs on kaetud kunstliku materjaliga, milleks võib olla küünelakk, geel, geellakk või akrüül, siis küüneplaadil niiskus suureneb, sest väheneb aurustumine ja see aitab kiirendada küünte kasvu. Paljud küsivad, mis aja tagant on vaja anda puhkust oma küüntele, kuid iga kuu hoolduse ajal viilib koolitatud küünetehnik väljakasvanud osa. Seega 3-4 kuuga küüned uuenevad täielikult kunst materjali all ja kogu selle aja on küüned kaitstud kemikaalide, vee, jms kahjuliku mõju eest.